5 sposobów na wzmocnienie ducha zespołu, gdy masz biuro komórkowe

Biura komórkowe są powszechne; może nie są tak powszechne jak układ planu otwartego, ale z pewnością są ostoją projektowania biur w całym kraju.

Jeśli nie jesteś pewien, co to jest układ komórkowy, jest to w zasadzie seria mniejszych biur, które biegną razem. W jednym małym biurze może pracować trzech pracowników, w sąsiednim dwóch itd.

Choć jest to świetne rozwiązanie pod względem bezpieczeństwa i produktywności, może stanowić problem, gdy myślimy o efektywności energetycznej i zapewnieniu, że wszyscy pozostaną zgrani jako zespół.

Gdy w biurach pojawiają się ściany, np. między pracownikami, zmniejszają się szanse na współpracę. Oznacza to, że pracownicy mogą zacząć tworzyć kliki lub po prostu trzymać się z tymi, z którymi ściśle współpracują, niszcząc ideę tworzenia ducha zespołu.

Dobrą wiadomością jest to, że możesz skorzystać z zalet układu biura komórkowego i jednocześnie zwiększyć ducha zespołu, jeśli pomyślisz trochę ostrożnie i wymyślisz kilka kreatywnych pomysłów.

Jeśli nie masz już pomysłów, sprawdź te cztery sposoby, dzięki którym możesz łatwo zwiększyć ducha zespołu, gdy masz komórkę.

  1. Organizuj regularne wyjścia towarzy skie - W całej organizacji należy zadbać o regularne wyjścia towarzyskie. Może to być wyjście na kolację raz w miesiącu, cotygodniowe spotkanie w lokalnym pubie w piątek po pracy lub coś zupełnie innego, ale chodzi o to, że wszyscy spotykają się poza pracą i w ten sposób wzmacniają swoje relacje zawodowe. Wówczas, gdy pracownicy zobaczą się w budynku, być może przy automacie z kawą lub w pokoju przerw, będą rozmawiać i podtrzymywać ducha zespołu.
  2. Cotygodniowe spotkania zespołu - Jeśli chcesz, aby wszyscy pracowali na rzecz wspólnego celu, musisz upewnić się, że wszyscy są na bieżąco z tym, co dzieje się poza ich małą bańką biurową. Dobrym pomysłem jest organizowanie regularnych spotkań przy nowoczesnych stołach w sali konferencyjnej, na przykład w środę rano. Zachowaj to swobodne i nie formalne spotkanie i zachęcić wszystkich do chip w z pomysłów i treści.
  3. Wygospodaruj duży pokój przerw lub strefę socjalną - Jeśli dysponujesz przestrzenią na zewnątrz, dlaczego nie przekształcić jej w strefę przerw, w której wszyscy mogą się gromadzić podczas przerw na lunch i innych przerw? Oznacza to, że pracownicy, którzy nie pracują bezpośrednio ze sobą, będą mogli usiąść i porozmawiać, a także podnieść morale i zwiększyć efektywność pracy zespołowej.
  4. Świętuj specjalne okazje, np. urodziny - W dużym biurze na otwartym planie łatwo jest świętować urodziny i inne specjalne okazje, ale biura komórkowe nie muszą być dla tego przeszkodą. Upewnij się, że skupisz się na zjednoczeniu zespołu, jedząc tort urodzinowy w pokoju socjalnym lub świętując w podobny sposób inne specjalne dni w ciągu roku.
  5. Organizuj okazjonalne dni bud owania zespołu - Być może raz w miesiącu lub raz na trzy miesiące zorganizuj dzień budowania zespołu z dala od zwykłego, współczesnego środowiska biurowego. W ten sposób wszyscy oderwą się od swoich krzeseł biurowych i pomogą wzmocnić ducha zespołu i "rodzinną atmosferę" w firmie.

Komórkowe układy biurowe mają swoje wady i zalety, ale jeśli chcesz pokonać największą z nich - brak współpracy - musisz skupić się na budowaniu ducha zespołu i zachęcaniu pracowników do współpracy i budowania relacji zawodowych. Te pięć sugestii powinno dać ci kilka pomysłów, jak rozpocząć to przedsięwzięcie, a stamtąd korzyści z pewnością zaczną płynąć w twoim kierunku!

Kategorie: Inne rodzaje papieru ,

Autor

Beata Tomaszewska

Fotograf produktowy, do katalogów wnętrzarskich.