Porozmawiajmy - czy naprawdę potrzebujesz tego spotkania?

Ile godzin rocznie spędzasz na spotkaniach przy stołach konferencyjnych, w których tak naprawdę nie musiałeś uczestniczyć? Bądź szczery. Prawdopodobnie jest to całkiem sporo. Wiele firm organizuje spotkania dla samego organizowania spotkań, siedząc przy stołach konferencyjnych i rozmawiając o rzeczach, które tak naprawdę można było załatwić za pośrednictwem poczty elektronicznej lub przy udziale tylko jednej lub dwóch osób.

Znaleźliśmy tę interesującą infografikę, która pomoże Ci zdecydować, czy naprawdę potrzebujesz tego spotkania, czy nie.

Jest to swego rodzaju drzewo decyzyjne lub schemat blokowy, który prowadzi do odpowiedzi "tak, zróbmy spotkanie" lub "nie, nie zawracajmy sobie tym głowy". Na przykład, jeśli zastanawiasz się nad zakupem nowych zestawów mebli biurowych do swojego miejsca pracy, czy naprawdę potrzebujesz obecności całego zespołu zarządzającego? Prawdopodobnie nie; wystarczyłaby jedna lub dwie osoby, a reszta mogłaby być informowana za pośrednictwem poczty elektronicznej z prośbą o sugestie. Oznacza to, że pozostali członkowie zespołu kierowniczego mogą zająć się swoją pracą!

Jak mówi infografika, zadaj sobie pytanie, czy jest to ważny temat, czy frekwencja będzie wysoka, czy jest jasny porządek obrad, czy masz czas i czy masz do dyspozycji silnego facylitatora? Jeśli możesz odpowiedzieć "tak", to znaczy, że nadszedł czas na spotkanie. Ponadto, czy dysponujesz sprzętem i meblami biurowymi potrzebnymi do przeprowadzenia spotkania?

Co o tym myślisz? Czy sądzisz, że w przyszłości będzie znacznie mniej spotkań niż w przeszłości, czy też uważasz, że pomogą one usprawnić Twoją działalność w przyszłości? Napisz do nas na naszej stronie na Facebooku i podziel się swoimi przemyśleniami.

Kategorie: Inne rodzaje papieru ,

Autor

Adam Małek

Grafik komputerowy, ilustrator bajek dla dzieci.