Który film opisuje Twój styl pracy?

Czy wiesz, jaki jest Twój styl pracy? A właściwie, czy istnieje nazwa dla Twojego stylu? Większość ludzi nie potrafi podać jednego określenia, które opisywałoby ich sposób pracy, ale zazwyczaj potrafią określić swój typ osobowości. We współczesnym środowisku biurowym istnieje niezliczona liczba różnych osobowości, z których każda ma swoje własne cechy.

Rzecz w tym, że Twój typ osobowości nie zawsze dyktuje Ci styl pracy, ponieważ jest to bardzo indywidualna sprawa, która różni się w zależności od jednostki. Choć cechy charakteru mogą skłaniać Cię do pracy w pojedynkę lub w zespole, istnieją pewne cechy, które wyróżniają Cię na tle innych. Jeśli więc Twoja osobowość nie jest w stanie określić Twojego stylu pracy, to co jeszcze może to zrobić? A może Twój ulubiony film?

Przyjrzyjmy się kilku najsłynniejszym filmom, a jeśli któryś z nich jest Twoim ulubionym, może to dać Ci wgląd w to, jaki jest Twój styl pracy!

Dirty Dancing

Klasyczna historia miłosna z lat 80. o słodkiej, niewinnej dziewczynie, która zakochuje się w tancerzu w parku wakacyjnym, jest jednym z najbardziej znanych i lubianych filmów. Jeśli jest to Twój najlepszy film wszech czasów, co to mówi o sposobie, w jaki rozmawiasz siedząc na krzesłach w sali konferencyjnej lub w jaki wykonujesz swoją pracę?

Jeśli uwielbiasz "Dirty Dancing", istnieje duże prawdopodobieństwo, że kierujesz się emocjami, a to oznacza, że podejmując decyzje w pracy, słuchasz intuicji. Kierujesz się przeczuciami i tym, co czujesz, a to oznacza, że świetnie radzisz sobie z kreatywnym myśleniem i nieszablonowymi rozwiązaniami. Minusem jest to, że możesz być trochę marzycielem i łatwo możesz zranić swoje uczucia, jeśli ktoś skrytykuje jeden z Twoich pomysłów.

Szybcy i Wściekli

Seria szybkich pościgów samochodowych pełnych przyjaźni, kaskaderskich wyczynów i wysokooktanowej energii. Ktoś, kto uwielbia serię "Szybcy i wściekli", będzie prawdopodobnie osobą lojalną, która dobrze pracuje w zespole. W tym przypadku idealnie sprawdzą się fajne fotele biurowe, które pozwolą Ci być częścią pracującego gangu, ale jesteś też osobą otwartą i ekstrawertyczną. W związku z tym musisz zachować ostrożność w kontaktach z wrażliwymi lub cichymi współpracownikami.

Zależy Ci na celach i dotrzymywaniu terminów, a osiągnięcia i sukces są dla Ciebie bardzo ważne. Możesz również wpadać na niewiarygodne pomysły, z których wiele rzeczywiście się sprawdza!

Gorączka sobotniej nocy

Jeśli właśnie teraz nucisz w głowie motyw przewodni Gorączki sobotniej nocy, to może to być właśnie Twój najlepszy wybór! Opowieść o chłopaku, który żyje po to, by w weekendy tańczyć przez całą noc, prezentując swoje najlepsze ruchy, jest jednym z najbardziej lubianych filmów wszech czasów.

Jeśli uwielbiasz ten film, jesteś świetnym współpracownikiem, jesteś bystry, ekstrawertyczny i uwielbiasz pracować z innymi ludźmi. Nie sugerujemy, że nie potrafisz pracować nad zadaniami indywidualnymi, ale praca zespołowa jest Twoją mocną stroną. Ekran biurowy nie jest w stanie powstrzymać Twojego entuzjazmu dla wykonywanego zadania! Praca w przestrzeni co-workingowej może być dla Ciebie świetnym pomysłem, ponieważ będziesz mógł nawiązywać kontakty i poznawać nowych ludzi, dzięki czemu wpadniesz na jeszcze więcej pomysłów, które będziesz mógł przedstawić swojemu przełożonemu. Jest prawdopodobne, że wiele z Twoich pomysłów zostanie wykorzystanych i odniesie sukces.

Bridget Jones

Nie musisz być kobietą, aby polubić Bridget Jones, ponieważ wielu z Was może po prostu kojarzyć jej sympatyczną, przyziemną osobowość, a także niektóre z komicznych rzeczy, w które się angażuje!

Jeśli uwielbiasz Bridget, są szanse, że dobrze czujesz się, pracując sama lub w zespole, choć czasem możesz zostać przeskoczona przez głośniejszych kolegów z działu. Nie jesteś jednak popychadłem, po prostu potrzeba trochę czasu, aby zebrać się na odwagę i stanąć w swojej obronie. Mimo to jesteś osobą lubianą w biurze, do której wiele osób zwraca się o pomoc i radę, siedząc przy szklanym biurku.

Fight Club

"Pierwszą zasadą Fight Clubu jest..." resztę już znasz!

Jeśli uwielbiasz Fight Club, możesz być pod pewnymi względami dość konfrontacyjną osobą, ale nie oznacza to, że w negatywny sposób. Walczysz o to, w co wierzysz, tzn. ciężko pracujesz na pomysły i projekty, które Ci powierzono i uwielbiasz współpracować z innymi, aby zapewnić ich powodzenie. Niektórzy mogą uznać Cię za osobę nieco zuchwałą, ale jesteś pracowity i możesz liczyć na to, że kierownictwo poradzi sobie z najtrudniejszymi zadaniami.

Notatnik

Prawdziwy wyciskacz łez o zakochanych, którzy się rozchodzą, a potem znów do siebie wracają. Przygotuj chusteczki! Jeśli jesteś fanem "Notatnika" i zaliczasz go do swoich ulubionych filmów, prawdopodobnie jesteś cichą, spokojną i pracowitą osobą. Jesteś kimś, na kim można polegać, a nie kimś, kto podejmuje ryzyko bez wcześniejszego dokładnego przemyślenia sprawy.

Jesteś osobą zdeterminowaną i chcesz doprowadzić zadanie do końca, upewniając się, że zakończy się ono sukcesem. Najlepsze meble biurowe dla Ciebie będą prawdopodobnie wielofunkcyjne, tzn. będziesz mógł współpracować, kiedy zechcesz, ale możesz też postawić ekran i odciąć się od świata.

Który z nich jest Twoim ulubionym?

Kategorie: Inne rodzaje papieru ,

Autor

Beata Tomaszewska

Fotograf produktowy, do katalogów wnętrzarskich.