Klasy papieru

Papier do drukarki czy urządzeń biurowych wydaje się być banalnym produktem. Ale to tylko pozory. To tak naprawdę temat rzeka, o którym można mówić bardzo wiele. Dlatego warto ograniczyć się i powiedzieć wyłącznie o białych papierach ksero. Obecnie bowiem mamy tak wiele różnych papierów, że trudno byłoby się nimi zajmować w jednym wpisie i zajęłoby to zbyt dużo czasu. Jeśli więc chodzi tutaj o ten wpis to będzie on traktował wyłącznie na temat białych papierów biurowych. Papier papierowi nie będzie równy, dlatego warto brać pod uwagę pewne kwestie, gdy decydujemy się na zakup. Spodziewany efekt to ważna sprawa, ponieważ od tego zależy, który papier spełni nasze oczekiwania. Trzeba się dobrze zastanowić nad tym jakie rozwiązania są dla nas najlepsze i czy rzeczywiście estetycznie jakość wydruków będzie odpowiednia.

Czy rodzaj papieru do drukarki ma znaczenie? Druga sprawa to przeznaczenie papieru, nad którym także warto się zastanowić. Trzeba bowiem wiedzieć, że są papiery przeznaczone do wydruków wysokonakładowych czy wydruku dwustronnego i jeśli takiego potrzebujemy to będziemy mogli kupić coś idealnie dopasowanego. Istotne będzie także to jakie właściwości ma urządzenie, w którym dany papier ma być używany. Dlatego warto sprawdzić czy właśnie nasz papier będzie do danego urządzenia odpowiednio dopasowany. Jeśli drukujemy dokumenty na co dzień to ważna może być również ekologia, ponieważ obecnie mamy dostępne papiery, które pochodzą z recyklingu i spełniają zasady, które dotyczą dobrej gospodarki leśnej. Klasy papieru ksero Obecnie oferowane nam papiery dzielą się na klasy, które zostały stworzone przez firmę Xerox już wiele lat temu. Jest to raczej umowne, ponieważ co do zasady mówi się o trzech klasach białego papieru.

Papier z klasy A jest najlepszy, klasa B to propozycja pośrednia klasa C najbardziej ekonomiczna. Wszystkie papiery są białe a tak naprawdę różnicę można zobaczyć jedynie, jeśli te papiery przyłoży się do siebie. Wtedy rzeczywiście okaże się, że papier z klasy C jest mniej biały niż ten z klasy A.

Kategorie: Papier do druku,

Autor

Adam Małek

Grafik komputerowy, ilustrator bajek dla dzieci.